11 клас, всесвітня історія

Тема: Міжнародні відносини. Повсякденне життя і культура.
Завдання здати 15 травня та надати інформацію "Практична робота", стор. 224 2, 3, 4.
1.Етапи  ровитку міжнарродних відносин у другій половині XX - на початку XXI століття.
Факти для запам'ятовування.
У повоєнний період можна виділити декілька етапів розвитку міжнародних відносин.
Перший етап: друга половина 40-х - перша половина 50-х років. Це початок "Холодної війни"
( повторити стор.15). Цей період характеризується виникненням воєнно-політичних блоків ( стор. 18-19), боротьбою з розповсюдженням комунізму (Див. "Доктрина Трумена, стор.15), , наданням фінансово-екномічної допомоги США  європейським державам, які постраждали від війни (див "План Маршалла", стор.15- 16), утворенням двох Німеччин,світ вперше був поставлений на грань атомної війни ( війна в Кореї на початку 50-х років привела до утворення двох держав КНДР, яка пішла соціалістичним шляхом і їй допомагав СРСР і Південної Кореї, яку підтримували США), появою Руху за мир
  Другий етап: друга половина 50-х -60-і роки  спроба переходу від "холодної війни" до до співпраці.
В цей період розпочалася гонка озброєнь.  Ядерними державами стають Велика Британія, Франція, з'явилися балестичні ракетиз ядерними боєголловками. Це говорить про  нобхідність сісти за стіл переговорів. Але у 1962 році відбулася "Карибська криза", якка поставила світ на граань атомної війни вдруге. (СРСР розмістили ядерну зброю на Кубі, яка обрала шлях соціалізму. США вимагали прибрати цю зброю).Конфронтація між державами тільки посилилася. У 1961 році  з'явився Рух неприєднання (держави, нне приєднуються до жодного воєнно- політичного блоку). Для цього періоду характерна Берлінська криза. Була подудована Берлінська стіна, щоб зупинити потік біженців з НДР до ФРН.
   Третій етап: 70- - перша половина 80-х років. Курс на розрядку міднарродної напруги.
В цей період нормалізуваися відносини між НФР та державами Центральної та Східної Європи (були визнані повоєнні кордони між державами )), Підписані договори ОСО  -I (обмеження стратегічних озброєнь), припинена війна у В1єтнамі, ціла серія двухсторонніх домовленостей, Почала роботу Нарада у Гельсінках (мирне співіснування, права людини, 33 європейські держави та США и Канада), розпалися блоки СЕНТО І СІАТО, був підготовлений ОСО - II, але він був нератифіккований СРСР ввоять свої війська ув Афганістан.
   Четвертий етап : друга половина 80- середина 90-х років. Кінець "холодної війни".
 М. Горбачов у 1985 році розпочинає "Перебудову". Він зробив багато для припинення політики "Холодної війни" Виникає таке  поняття як "Нове політичне мислення" (стор.210). СРСР виводять свої війська з Афганістану, припинпла своє існування ОВД у 1991 р. (Організація Варшавського Договору - блок країн соціалістичного напрямку), реально скорочуєтся ядерний арсенал, Відбулися оксамитові революції у колишніх соціалістичних  країнах, розпадаєтся СРСР, Югославія, об'єднується Німеччина, Виникає ЄС. Але зберігаються ізраїльсько- арабські конфлікти, відбулися війни між Іраном і Іраком, війна у Перській затоці, між Індією і Пакестаном.
 П'ятий етап початок  XXI століття. Проблем міжнародного тероризму. Агресія Росії проти України.
Напрямки сучасного тероризму (див. стор.215 -216):
1) лівий тероризм
2) павий тероризм
3) націоналістичний тероризм
4) ісламский тероризм
Особливості сучасного тероризму:
1) консолідація терористичних сил. зараз існують так названі "терористичні напівдержави" : Аль -Каїда, "Ісламська держава",  "таліби", "Боко харам".
2) поширення антилюдської діяльності на весь світ. Це біда не лише Ізраїлю, Афаністану, Іраку і т.п. Це біда Європи.
3) використання різних методів організації терактів. Доступність зброї, залучення приватних військових  компаній, засновані на простій ідеології та ненависті , на радикалізмі. Вимагає об'єднаних зусиль у боротьбі з тероризмом.
Перегляд відеоролику може допомогти краще зрозуміти тему. Не хвилюйтесь, відеоролик  розпочинається на англійській мові, далі все нормално.

Комментариев нет:

Отправить комментарий